Bitcoin przeciwko Litecoin - główne różnice i podobieństwa! | Polish.globalsciencecollaboration.org

Bitcoin przeciwko Litecoin - główne różnice i podobieństwa!

Bitcoin przeciwko Litecoin - główne różnice i podobieństwa!

Bitcoin został zapoczątkowany w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto jako pierwszy na świecie krypto-waluty. Kod jest open source, co oznacza, że ​​może ona być dowolnie modyfikowana przez każdego i wykorzystywane do innych projektów. Kilka krypto-waluty o różnym poziomie sukcesu zostały uruchomione ze zmodyfikowanymi wersjami kodu. W 2011 litecoin został stworzony przez Charlesa Lee, inżynier Google, w celu bycia srebra do złota w Bitcoin. Litecoin był drugim najlepiej Kapitalizacja jakiejkolwiek wydobywano krypto-waluty po Bitcoin. W tym artykule, Bitcoin vs litecoin, mamy zamiar porównać szczegółowo, co sprawia, że ​​każda moneta niepowtarzalny i co one dzielić wspólne.

Bitcoin vs litecoin

Obie monety są krypto-waluty generowane przez górnictwo. Są to zarówno deflacyjne; koszt towarów i usług będzie utrzymywać się tylko na spadku w porównaniu do ceny monet. Utworzenie i przeniesienie Bitcoin sterowany jest protokół kryptograficzny open source. Protokół ten nie jest nadzorowany przez każdego głównego organu. Jeden Bitcoin jest dalej podzielony na 100 milionów mniejszych jednostek zwanych Satoshis. Litecoin, z drugiej strony, jest alternatywną peer-2-peer waluty cyfrowy, który jest oparty na Bitcoin. Moneta skierowany większą szybkość niż w przypadku bloku Bitcoin i opiera się na scenariusz Hashing procesu wydobywczego, przy czym opiera się na Bitcoin SHA-256 w funkcji mieszającej.

Bitcoin i litecoin mieć również różną siłę mieszającą podczas pisania. Bitcoin ma całkowitą szybkość wycieniowanie więcej niż 20, 000 (TH Terra mieszań) na sekundę, podczas gdy litecoin ma współczynnik wycieniowanie tylko 95 642 MH na sekundę. Litecoin adres zazwyczaj zaczyna się na literę L, po prostu ze względu na ich numerem wersji. To, co odróżnia je od adresów Bitcoin. W przeciwnym razie, proces ich pokolenie jest taka sama.

Patrząc na łańcuchu bloku w Bitcoin vs Litecoincomparison okazuje się, że obie waluty różnią się wiele, jak również. Na przykład, łańcuch tworzy nowy blok po każdych dwóch i pół minuty. Jest to podobne do 4 razy szybciej w których łańcuchy Bitcoin utworzyć nowy blok. Oznacza to, że nie jest szybsze potwierdzenie z litecoin niż z Bitcoin. Przeciwnie, jest to wada w szybszym tempie potwierdzającym. Będziesz wymagają więcej bloków, aby uzyskać podobną siłę potwierdzenia, że ​​od Bitcoins. Oznacza to po prostu, że na przykład, 8 bloków litecoin nie są równe 8 Bitcoin bloków.

Całkowita liczba Litecoins są wprowadzane jest 4 razy łączna ilość Bitcoins - 84000000, w porównaniu do 21 milionów. Każdy blok litecoin ma nagrodę w wysokości 50 Litecoins. Szybkość generacji litecoin co zmniejsza się o połowę 840, 000 bloków - 4 razy więcej bloków. Oznacza to, że inflacja monetarna litecoin następuje podobny tor, który z Bitcoin.

Bitcoin vs litecoin Wideo


Źródło: kryptowaluta

Druga zasadnicza różnica przy porównywaniu Bitcoin vs Litecoinis że litecoin kosztować mniej, aby rozpocząć wydobycie niż Bitcoin. Właściwie jedyną rzeczą, potrzebne do rozpoczęcia litecoin górnictwo jest komputer i połączenie z internetem. Dodatkowo można również używać procesorów w litecoin górnictwa; chociaż ten pochodzi z jego własnych niedociągnięć. Minimalizowanej wejścia na rynek oznacza, że ​​moc wydobycie jest zdecentralizowany. To przynosi ryzyko wielu inwestorów, czyniąc wielki przedsięwzięcie jednorazowe na litecoin. Inwestor będzie wymagać dużo gotówki, aby zrobić to samo dla Bitcoin. Jest to ograniczenie sprawia, że ​​Bitcoin mining bezpieczniejsze niż litecoin.

Kiedy porównamy Bitecoin vs Litecoinyou dowiedzieć się, że obie waluty mają wiele różnic i kilka podobieństw. Są one akceptowane waluty i trzeba analizować te podobieństwa i różnice przed podjęciem opcję krypto-walut.

Powiązane wiadomości


Post Bitcoin

Bitcoin Foundation Board Wybor: Jim Harper, Olivier Janssens, czy też to nie ma znaczenia?

Post Bitcoin

Podstawy bitcoinów Poradnik: ABC BTC (Q - U)

Post Bitcoin

Bitcoins Rosnąca akceptacja: 6 sposobów użycia BTC

Post Bitcoin

Konwerter walut Bitcoin - Jak konwertować Bitcoin na USD

Post Bitcoin

Dziennikarze Bitcoin # 2: Wpływ intencji na etykę własności Bitcoin

Post Bitcoin

Coin Brief Weekly Bitcoin Cena: 21-27 września 2014

Post Bitcoin

Raport dzienny Bitcoin: Partnerzy BitPay z Demandware, SpectroCoin oferuje wygodne rozwiązania dla Europejczyków i nie tylko

Post Bitcoin

Wykresy bitcoinowe - czym one są, jak korzystać z map BTC

Post Bitcoin

Antonopoulos Leaves Fundacja Bitcoin Over Mgmt

Post Bitcoin

Cena Bitcoin rośnie w górę z negatywnym interesem europejskim

Post Bitcoin

Raport dzienny Bitcoin: płatności Bitcoin dla Newegg.ca, partnerów Apriva z GoCoin i więcej

Post Bitcoin

Czym są Bitcoin Blocks i Bitcoin Confirmations?