5 wyzwań, z którymi boryka się obecnie Bitcoin (według Mikea Hearna) | Polish.globalsciencecollaboration.org

5 wyzwań, z którymi boryka się obecnie Bitcoin (według Mikea Hearna)

5 wyzwań, z którymi boryka się obecnie Bitcoin (według Mikea Hearna)

Mike Hearn jest byłym inżynier Google, który obecnie pracuje na różnych Bitcoin związanych z projektami, w tym realizacji Java protokołu, który służy jako podstawa do zastosowań portfel. On jest jednym z zaledwie 10-15 osób, które zajmują się pisanie kodu rdzenia Bitcoin zanim zostanie zatwierdzony przez górników w sieci, a jego opinia o ekosystemie kryptowaluta pewnością warto słuchu.

Poniższe cytaty pochodzą z niedawnej prezentacji Hearn na konferencji w Amsterdamie Bitcoin 2014, a oni przedstawić niektóre z największych wyzwań, które obecnie borykają się młode waluty cyfrowej:

1. Uporczywa Venture Kapitalizm

Nastąpiła wysypka, co można nazwać Bitcoin 2.0 ostatnio projektów, które otrzymały duże sumy pieniędzy i wielu z nich - nie ma naprawdę dużo do nich czuję. Niektóre z nich są trochę pobieżnie.

Hearn nie określił, które Startups myśli są „szkicowy”, ale fundusze venture z pewnością Podniesienie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na przykład, Vaurum Palo Alto na bazie niedawno zabezpieczone $ 4 miliony kapitału początkowego dla swojego oprogramowania, które pozwoli instytucjom finansowym udostępniać własne wymiany Bitcoin.

2. Niepewny Third-Party bagażu

Istnieje jeszcze wiele użytkowników Bitcoin na świecie, którzy - nie są faktycznie Bitcoin użytkowników, są one? Oni lokują Bitcoins z osobą trzecią, a co dostają w zamian są obietnice, że oni go odzyskać. To naprawdę nie ma co Satoshi kiedy zbudowali system, który nie miał żadnych pośredników.

Jest to odwieczna debata, która została szaleje w społeczności Bitcoin lat - przechowywanie monet w portfelu internetowym oznacza przekazanie kontroli do osoby trzeciej, która nie zawsze jest wiarygodne. W celu uniknięcia kolejnego Mt. Gox dzieje, Hearn zachęca użytkowników Bitcoin kontrolować swoje własne klucze prywatne w miarę możliwości.

3. Infrastruktura Wolontariusz-Based

To nie jest zrównoważony, prawda? Nie można mieć dużą, światową obejmujących infrastrukturę finansową, która jest organizowane wspólnie przez gumę do żucia i taśmą klejącą, a ludzie, którzy rodzaj pracy na nim, kiedy mają czas, bo na to ochotę.

Ponieważ Bitcoin jest projektem open-source, które nie jest własnością konkretnej osoby lub grupy, nie posiadają mechanizm kompensujący ludzi, którzy pracują na jego kodzie. Hearn przewiduje nowy system, w którym użytkownicy płacą za zaawansowanych funkcji i jest bezpośrednio wspierać deweloperów.

4. Skalowalność

Skalowanie to będzie ogromna praca, zakładając, że jest to sukces. W tej chwili nie mamy problem skalowania ponieważ Bitcoin nie jest rzeczywiście rośnie, ale jeśli [skalowalność] zostaje ustalone, że wszystko będzie mnóstwo pracy. To tak, jakby najbliższych dziesięciu lat pracy.

Bitcoin zasadniczo ma limit na ilość transakcji, które mogą wystąpić w określonym terminie, w celu uniknięcia blockchain wielkości od wymyka się spod kontroli. Sieć nigdy nie uderzyć ten limit wcześniej, ale nastąpi to w końcu jeśli Bitcoin staje się głównego nurtu formę płatności. To bardzo wymowne, że Hearn uważa, że ​​to może potrwać dziesięć lat, aby rozwiązać problemy skalowalności Bitcoin jest.

5. Prywatności

Wiele osób błędnie uważa, Bitcoin jest szyfrowany system, ale nic na Bitcoin jest szyfrowana. Więc co to oznacza to, że jeśli będę pracował w NSA i GCHQ i dali mi to zespół pięciu osób, a oni powiedzieli „Prace nad tym przez sześć miesięcy”, pewnie bym mógł de-anonymize 70, 80 90 procent systemu Bitcoin. Więc nie spodziewałbym Bitcoin aby był prywatny z NSA.

Chociaż nie zawsze jest to problem występujący w umyśle Hearn za - tylko powiedział to w odpowiedzi na pytania publiczności - to uderza w sercu fundamentalnej słabości blockchain. Każda transakcja, która kiedykolwiek występowały jest dostępny dla kontroli publicznej i analizy. Powinien on być bardzo niepokojące dla zwolenników ochrony prywatności, które otrzymały prawo zasobów, jak facet może Hearn wiążą tożsamości rzeczywistych dla zdecydowanej większości użytkowników Bitcoin. Na szczęście, projekty takie jak DarkWallet rozpoznać ten problem i próbują go rozwiązać.

Dla reszty wytrzeźwienia perspektywy Mike Hearn w sprawie Bitcoin, sprawdź swoją prezentację poniżej:

Powiązane wiadomości


Post Bitcoin

Google Adsense Alternatywy dla Post Bitcoin Faucet Apocalypse

Post Bitcoin

Czy Bitcoin Mining jest tego wart?

Post Bitcoin

Ashley Madison przecieka: Co zrobić, gdy pojawia się szantaż Bitcoin

Post Bitcoin

Armory Technologies wydaje zaktualizowaną wersję swojego portfela bitcoin po zabezpieczeniu inwestycji w wysokości 600 tys

Post Bitcoin

5 sposobów na kupno Bitcoina z Paypal - Oszustwa i sposoby Legit

Post Bitcoin

Raport dzienny Bitcoin: Brazylia mówi, że jest za wcześnie na regulację Bitcoin, Charlie Shrem skazany na 2 lata więzienia

Post Bitcoin

Możliwości arbitrażu Bitcoin: krótki przewodnik

Post Bitcoin

Bitcoin Banking: Pożegnanie z rezerwami cząstkowymi

Post Bitcoin

Raport dzienny Bitcoin: rumuńska afiliacja fundacji Bitcoin, populacja dominikańska otrzymująca Bitcoin i inne

Post Bitcoin

Wygraj 40 € w Bitcoin. Portfel Ledger Nano Duo Edition

Post Bitcoin

Analiza ceny bitcoinów: Tim Draper wygrywa aukcję Silk Road

Post Bitcoin

Nareszcie łatwy sposób na wysłanie Bitcoina na Facebooka