Zwykły handel bitcoinami dozwolony w Indiach, mówi ekspert prawny | Polish.globalsciencecollaboration.org

Zwykły handel bitcoinami dozwolony w Indiach, mówi ekspert prawny

Zwykły handel bitcoinami dozwolony w Indiach, mówi ekspert prawny

Konferencja prasowa zorganizowana przez Bitcoins Alliance Indii (BAI) i kierowany przez Nishith Desai, Indie Top opodatkowanie i ekspert prawny, przyniósł dobre wieści z lokalnymi Bitcoiners i inwestorów.

Wymiana Unocoinannounced ten wtorek (6), że adwokat, wynajęty przez sojusz złożony z Bitcoin przedsiębiorców do zbadania legalności kryptowaluta, skrupulatnie analizowane z perspektywy prawnej w tej technologii zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i płatności walutowych kraju. Doszedł do wniosku, że Bitcoin jest rzeczywiście uzasadniony waluty i może przynieść kilka benefitsto indyjskiej gospodarki.

„Nasza Bitcoins Practice Group zbadała tę kwestię z punktu widzenia techniczno-prawny i odkryliśmy, że Bitcoins per se nie są nielegalne w Indiach. Jest to współbrzmienie z podejściem międzynarodowej”, Nishith Desai, założyciel i partner zarządzający Nishith Desai Associates, powiedział Ten hinduista.

Ekspert dodał, że „każda nowa technologia pochodzi z nowych problemów prawnych i podatkowych oraz technologii jest obosieczny miecz. Jest to bardzo ważne, że nowa technologia jest zrozumiałe w odpowiednim czasie i odpowiednim systemie regulacyjnym jest opracowany tak, że Indie nie miss out z ogromnej szansy. Nie należy zdławić ten biznes”.

Przed końcem 2013 roku, naród announcedit bank centralny był „bada zagadnienia związane z wykorzystaniem walut wirtualnych” i stwierdził, że do czynienia z Bitcoin pociąga za sobą pewne ryzyko, oprócz ogólnej niestabilności finansowej, informującego ludność przeciwko używaniu walut cyfrowych.

Ale, jak widać, negatywny obraz jest teraz zmieni. „Nishith Desai dał nam zielone sygnał do rozpoczęcia operacji Unocoin” wymiana napisał na swojej stronie internetowej. Natomiast loginy zostały włączone i Unocoin portfele stały się dostępne Jeden dzień temu transakcje będą możliwe od najbliższą środę (8) w sprawie.

„Kupno i sprzedaż Bitcoins trafi na żywo z 8 stycznia 2014 r CoinMonk Ventures i Unocoin są bardzo wdzięczny Nishith Desai i jego zespół do bycia częścią konferencji prasowej i prowadzi nas przez aż tutaj”, firma dodaje.

Wyjątki od reguły
 

Jednak Desai ostrzegł, że „w niektórych sytuacjach, radzenia sobie w Bitcoins może być niezgodne z prawem”.

Na przykład, „nie można eksportować towary z Indii i otrzymać zapłatę w Bitcoins i zaparkować go na zewnątrz. Wpływy z eksportu muszą wrócić do Indii pod względem walut obcych poprzez normalne kanały bankowości. Pośrednik musi zapłacić podatek od usług. Jeśli Bitcoins są sprzedawane za cenę w kategoriach „pieniądze”, a następnie sprzedaż towarów ustawy miałaby zastosowanie, ale akceptując Bitcoins przeciwko towarów nie powinny przyciągać postanowienia sprzedaży towarów Act”, wyjaśnił.

Indyjski opinia o Bitcoin jest nadal bardzo kruchy i mało lub wcale prace regulacyjne zostało zrobione do tej pory. Prawnik twierdzi, że „to jest zadanie rządu, aby ostrzec społeczeństwo ze względu na wysoki ulotnej i wysokiej propozycja ryzyka Bitcoins”, ale „nie należy tworzyć strach że Bitcoins są nielegalne. Bitcoins są dla tych, którzy mają wysoki apetyt na ryzyko i którzy mają wiarę w tę technologię”.

Powiązane wiadomości


Post Bitcoin

Bitstamp: stabilna wymiana bitcoinów

Post Bitcoin

Zabezpiecz mój portfel Bitcoin: Porady dotyczące bezpieczeństwa Bitcoin

Post Bitcoin

29 kwietnia 2015 r

Post Bitcoin

Jak kopać Dash, jeśli jesteś początkującym: Przewodnik po Dash Miningu z Antminerem D3

Post Bitcoin

Czy Bitcoin Mining zyskuje w 2018 roku?

Post Bitcoin

Jak korzystać z Bitcoin? - Przewodnik Szybki start

Post Bitcoin

Skoncentrowany atak DDOS Blokuje wiele stron Bitcoin

Post Bitcoin

3 Bezpieczne sposoby bezpiecznego przechowywania bitcoinów

Post Bitcoin

Dlaczego Rand Paul nie ma racji co do popierania wartości Bitcoina za pomocą akcji

Post Bitcoin

Argentyńskie konta Bitcoin Exchange Lost Bank

Post Bitcoin

Bitcoin w 2014: Ups and Downs of the Year

Post Bitcoin

Czy wydobywanie bitcoinów jest nielegalne?