7 170 BTC skradziono z zimnego portfela BTER, chińska giełda ogłasza nagrodę | Polish.globalsciencecollaboration.org

7 170 BTC skradziono z zimnego portfela BTER, chińska giełda ogłasza nagrodę

7 170 BTC skradziono z zimnego portfela BTER, chińska giełda ogłasza nagrodę

Walentynki nigdy nie będą takie same w BTER. Wymiana chiński Bitcoin włamał się w sobotę, 14 lutego, a 7.170 BTC (około $ 1.750.000) zostały skradzione z platformy zimnej portfela. 

Websiteis spółki obecnie dół. Na stronie internetowej jest po prostu wyświetla krótkie oświadczenie w tej chwili, identyfikujący transakcję podłączonego do hack. „7170 BTC został skradziony z naszego portfela zimno w tej transakcji”, głosi komunikat.

Https://blockchain.info/tx/f5b0363f03e1ed8bb812c135361ea93590c831ce9f13a3750be1b93575baccc6

Hack został najpierw zgłaszane podczas niektórych klientów giełdy zauważył „szereg transakcji elitarnych poruszających się z zimnym portfelu Bter do losowej Bitcoin adres portfel,” NewsBTC.com zgłaszane. Po pierwszej serii transakcji, BTC 7170 zostały przeniesione do innego portfela.

Po skoku, wymiana na bazie Chiny ogłosiły 720 BTC nagrodę każdemu, kto jest w stanie uratować skradzione fundusze.

W międzyczasie nastąpił rozwój całego dochodzenia. Witryna 247CryptoNews.com okazało się, że były 7.170 Bitcoins „równo do siedmiu kont, wszystkie z nich przekazywana w '46.28.204.193', która jest stworzenie strony internetowej związane krypto-Swiss Based IP.” Jednak kilka godzin później na stronie internetowej poinformował, że „węzeł przekaźnik '46.28.204.193' nie mają żadnej usługi monitoringu zainstalowanego na nim, które pomogły nam dotrzeć do prawdziwego źródła włamania w bardziej prostszy sposób.”

247CryptoNews również, że niektórzy klienci BTER „są tak zdesperowani” zaczęli „transakcje Bitcoin wysyłania na adresy hakerów z różnych notatek.”

Dla Teraz wszystkie BTER „portfele zostały zamknięte i wypłaty tych zdrowych monety zostaną umieszczone później,” wymiana powiedział po zamrożeniu wszystkie usługi jako kwestia ostrożności.

Atak jest podnoszenie obawy wokół faktu, że cel był zimny portfel BTER, która pracuje w trybie offline. Nie jest jasne, w tej chwili, jak Hack została dokonana, ale kilka plotek internetowych wskazują na ten sam słaby punkt wykorzystana przez hakerów w sierpniu 2014 roku, kiedy BTER stracił $ 1,65 miliona w funduszach NXT.

Bezpieczeństwo klęska chińskiej giełdy jest drugim głównym Hack związane Bitcoin-uderzyć ekosystemu w czasie krótszym niż dwa miesiące. W styczniu słoweński wymiana Bitstamp stracił około 5 milionów dolarów warte BTC w masywnej siekać, ale firma była w stanie ponownie wzrosnąć z nowym i ulepszonym systemem bezpieczeństwa.

Wygląda jak hack nieznacznie wpływa na cenę Bitcoin. Wartość jednego BTC było nieco ponad $ 250 po 14 lutego, ale spadła poniżej $ 235 w międzyczasie.

Powiązane wiadomości


Post ICO

3.454 bilionów dolarów to wystarczający powód, by kupić Bitcoin

Post ICO

Belgijski minister finansów nie przewiduje problemów między bankiem narodowym a Bitcoinem

Post ICO

1200 kupców gotowych zrobić jeszcze w tym roku największy czarny piątek Bitcoin

Post ICO

Bitcoin pokonuje PayPal dzięki masowej transakcji 194,993 BTC

Post ICO

Belgijskie opłaty członkowskie Parti Libertarien można teraz wypłacać Bitcoin

Post ICO

Amazon był zaniepokojony BitLicense

Post ICO

Australijczycy kochają rachunek Bitcoin Bill Pay

Post ICO

Zespół BetCoin Casino uruchamia nowy serwis BetCoin Circle i przygotowuje więcej nowości

Post ICO

Najnowszy raport Banku Kanady mówi, że Bitcoin może przynieść ryzyko dla ogólnej stabilności finansowej

Post ICO

Plotka o Seattle Seahawks przyjmującym Bitcoin jest fałszywa

Post ICO

61% Kanadyjczyków oczekuje, że do 2019 roku użyje portfela cyfrowego

Post ICO

6 nowych firm, które akceptują Bitcoin w 2014 roku