Władze zamykają Silk Road 2.0 i inne strony internetowe - aresztują trzech mężczyzn w USA i Irlandii | Polish.globalsciencecollaboration.org

Władze zamykają Silk Road 2.0 i inne strony internetowe - aresztują trzech mężczyzn w USA i Irlandii

Władze zamykają Silk Road 2.0 i inne strony internetowe - aresztują trzech mężczyzn w USA i Irlandii

Ciemna internetowa jest znów w rozsypce. FBI zajęte i zamknąć stronę internetową Silk Road 2.0, który jest obecnie jednym z największych w Internecie nielegalnych targowiskach obsługujących tysiące klientów kryptowaluta przyjazne poprzez Darknet, a także zatrzymany jego domniemanego operatora w San Francisco.

Biuro podejrzewa Blake Benthall był człowiekiem, za drugiej wersji Jedwabnego Szlaku, stworzony po pierwotnym jeden został również złapany przez władze północnoamerykańskich podczas 2013. W tym czasie FBI obiecał obserwować ewolucję Jedwabnym Szlaku 2.0and akt odpowiednio i obietnica została najwyraźniej utrzymane.

Jednak oprócz nielegalnego giganta, istnieją również raporty publikowane na Reddit, które potwierdzają, że kilka innych targowiskach są w dół, jak również.

Według Irish Examiner, FBI współpracuje z Europolem w celu przeprowadzenia operacji o kryptonimie „Onymous'- opisany jako«międzynarodowy dzień działania zakłócić działalność globalną na Darknet»- do„obniżenia i usunięcia niektórych stron internetowych i forów "to głównie w handlu Bitcoin i innych rodzajów cyfrowych pieniędzy.

Pomijanie z Silk Road 2.0 zostało ogłoszone przez FBI za pośrednictwem Twittera.

W oświadczeniu wydanym po udanej operacji FBI zwraca uwagę, że Silk Road 2,0 generowane 8 mln $ w sprzedaży i był używany przez „tysięcy handlarzy narkotyków i innych nielegalnych sprzedawców”.

Oczywiście, wszyscy wiemy, że ciemne internetowych opartych nielegalne targowiska są jak mitologicznej hydry: jeśli wyciąć jedną głowę, dwa będą rosły w jego miejsce. Mimo to, Biuro zobowiązuje się do „powrotu tyle razy, ile potrzeba, aby wyłączyć szkodliwe internetowych bazary karnych”.

Choć FBI zatrzymany Blake Benthall w ramach operacji międzynarodowej, władze irlandzkie aresztowano także dwóch innych mężczyzn w Dublinie. Jeden z nich został zidentyfikowany jako dystrybutor online nielegalnych produktów z klientów rozsianych po całym świecie. Irlandczycy operacja została przeprowadzona przez Garda National Drug Unit, odpowiedzialnej za zajęcia tabletek ecstasy, LSD i inne narkotyki kontrolowane wartości € 180,000.

Rzecznik Garda ma saidthat „krytyczną częścią tej operacji było zachowanie danych na zaszyfrowanych komputerów, które związanych z dystrybucją na całym świecie narkotyków kontrolowanych z tego lokalu w Dublinie”.

Z nieocenioną pomocą Biura Kryminalnego Assets (CAB) i Computer Crime Investigation Unit, liczba komputerów zostały bezpiecznie pobierane z dostępnych informacji natychmiast w momencie wejścia w tej kategorii.

W tym czasie analiza kontynuuje w odniesieniu do przechowywania elektro waluty Bitcoin i CAB już zajęte niektórych aktywów walutowych.

Po pierwszym biustem, badacze przeprowadzili follow-up wyszukiwanie w Harolda Krzyża, podmiejskiej dzielnicy w południowej części Dublina. Byli w stanie wykorzystać więcej leków, a także dokumentację morzu rachunków bankowych siedzibą w Szwajcarii, Belize, Polsce i kilku innych krajach. „Dochodzenie finansowe w odniesieniu do tego dochodzenia kontynuuje nowe informacje nadal zbliża się do światła w tym czasie”, dodał rzecznik Garda.

Theoperation „Onymous” planowane jest tylko do końca w ten piątek (7), ale do tej pory wygląda to już sukces dla władz.

Powiązane wiadomości


Post ICO

Jak 7,9 miliona ludzi przyjmuje Bitcoin na Bliskim Wschodzie

Post ICO

Bitcoin Big Wigs

Post ICO

10 mitów bitcoinowych rozerwanych na kawałki

Post ICO

Bitcoin i inne waluty cyfrowe

Post ICO

BankBlacklist.com: potępiaj banki, które walczą z Bitcoinem

Post ICO

Postaw swoje cyfrowe monety w nowym kasynu online Bitoomba

Post ICO

Najnowszy raport Banku Kanady mówi, że Bitcoin może przynieść ryzyko dla ogólnej stabilności finansowej

Post ICO

Avalon może dostać inwestycję wartą 200 milionów dolarów i technologię 20 nm, aby stać się liderem na rynku wydobywczym

Post ICO

Australijscy opiekunowie społeczni muszą teraz zadeklarować aktywa walutowe

Post ICO

Bitcoin ATM skonfiskowany przez władze australijskie w ramach militarnego popsucia narkotyków

Post ICO

Bitcoin exchange Kraken przekracza granicę kanadyjską

Post ICO

Bill Egan, eGifter: pracujemy nad zdobyciem marek, które będą naprawdę ekscytujące dla społeczności Bitcoin