Bank of China nie może uznać Bitcoin za prawnie uzasadniony instrument finansowy w najbliższej przyszłości | Polish.globalsciencecollaboration.org

Bank of China nie może uznać Bitcoin za prawnie uzasadniony instrument finansowy w najbliższej przyszłości

Bank of China nie może uznać Bitcoin za prawnie uzasadniony instrument finansowy w najbliższej przyszłości

Po tygodniu zawirowań na rynku chińskim Bitcoin, przedstawiciel Banku Ludowego Chin zdecydował się mówić o kryptowaluta na forum gospodarczym. Według Yi Gang, byłoby niemożliwe, bank centralny tego kraju do uznania Bitcoin jako uzasadniony instrumentin finansowej w najbliższej przyszłości.

Jednak zastępca gubernatora Ludowego Banku Chin, a także dyrektor Państwowej Administracji dewiz dodał, że ludzie są „wolne do udziału w marketand Bitcoin to on osobiście przyjąć długoterminową perspektywę na walutę”, zgodnie z New York Times.

Chociaż Bitcoin Examiner już zgłaszane poprzednią i podobną decyzję Banking Regulatory Commission chińskiej i Hong Kong Monetary Authority, uwagi te są najbardziej bezpośredni oficjalny komunikat wydany do tej pory. Niemniej jednak, zastępca gubernatora nie przewiduje żadnych pewników dotyczących przyszłego statutu Bitcoin jest.

Wszystko, co wiadomo na pewno, że regularne chińscy obywatele mogą swobodnie handlować Bitcoins według cech kryptowaluta użytkownika. Jednak, The New York Times twierdzi, są analitycy mówią, że chiński rząd ma już podstaw prawnych, aby rozprawić się z Bitcoin, w przypadku chcą.Bank of France ostrzega Bitcoiners i handlowców o ryzyku krypto-walutyLudowy Bank Chin nie była jedyną osobą, aby ostrzec jej brzegów i citizensabout ryzyko czynienia z kryptowaluta. Bank Francji postanowił pójść tą samą drogą w ten czwartek (5), twierdząc, że Bitcoin jest z natury niestabilne, a użytkownicy mogą mieć trudności, aby przekształcić wirtualny cointo prawdziwe pieniądze.

Według agencji Reuters, że bank centralny nie widzi zagrożenia dla prawnym środkiem płatniczym, ale anonimowość że Bitcoin może offeris problem, gdyż zwiększa ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, bank centralny powiedział w oficjalnym dokumencie:

Nawet jeśli Bitcoin nie jest obecnie wiarygodnym narzędziem inwestycyjnym, a zatem nie stanowią poważne zagrożenie dla stabilności finansowej, stanowią one ryzyko finansowe dla tych, którzy je posiadają.

Niniejsza publikacja dodał, że spekulacje na temat ceny Bitcoin może być kosztowne i uselessif użytkownicy stał chcą konwertować zyski do prawnego środka płatniczego. Bank twierdzi, że może to potencjalnie ryzykować cały system sprawiają Bitcoin upadek.

Był tam także ostrzeżenie dla rosnącej liczby francuskich sprzedawców i usługodawców obecnie akceptujących Bitcoin jako formę płatności: bank centralny ostrzegł mieli żadnych gwarancji, że BTC może być zrealizowane za prawdziwe pieniądze.

Z drugiej strony świata, analitycy Bank of America Merrill Lynch wydał pierwszy raport badawczy banku na Bitcoin, stwierdzając, że kryptowaluta ma potencjał, aby stać się „główne sposoby płatności dla e-commerce”. Słowa „poważnym konkurentem dla tradycyjnych dostawców transferu pieniędzy” są również notowane w raporcie. Poza tym dokument szacuje także rozsądną wartość $ 1300 dla każdego Bitcoin jeżeli waluta wirtualny staje się głównym nurtem.


Bank of the West zamyka rachunek Amagi Metals ze względu na płatności BitcoinAmagi Metale, tym dostarczyciel metale szlachetne, niedawno ujawnił, że ich obecne konto bankowe z siedzibą w San Francisco Banku z Zachodu (BotW) będzie closedin połowie sierpnia. Czemu? Cóż... Bo oni akceptować Bitcoin jako formę płatności, a instytucja widzi, że jako zagrożenie.

„Pracowaliśmy z BotW od roku 2011. W ciągu ostatniego miesiąca zaczęli z prośbą o informacje na temat naszej działalności i twierdząc, że byliśmy Pieniądze Business Service (MSB). Jednak tylko akceptujemy Bitcoins jako formy płatności, nie sprzedajemy Bitcoins, ani nie wymieniamy lub „deal” Bitcoins. Ponadto są zgodne z AML / KYC i innych przepisów”, wyjaśnił Amagi Metale w publicznym oświadczeniu.

Jako firma, która działa on-line z klientami z całego świata, Amagi Metale udostępnia kilka metod płatności dla swoich klientów. Oprócz przewodów bankowe, czeki osobiste, przekazy pieniężne, PayPal i karty kredytowe, postanowili dodać Bitcoin w grudniu 2012. Wtedy, w lutym, platforma ogłosiła, że ​​otrzymali dolara odpowiednik amerykańskiego w wysokości prawie $ 50.000 sprzedaży denominowanych w Bitcoin. Najwyraźniej ich sukces decyzji zadowoleni wszyscy, z wyjątkiem banku.

Dlatego pod koniec ubiegłego tygodnia, Amagi Metals „słyszałem od banku”, która jest zamknięcie konta i wyłączania niektórych opcji. „Myślą, że jesteśmy«ryzyko», ponieważ przyjmujemy Bitcoins jako metodę płatności”, platforma mówi.

Tak, firma uruchomiła zarzut dla społeczności Bitcoin. „Potrzebujemy waszej pomocy! Czy ktoś może sugerować Bitcoin przyjazną Bank znajduje się w Stanach Zjednoczonych, dzięki czemu możemy kontynuować prowadzenia działalności gospodarczej po połowie sierpnia?”, Pytali na Reddit. „Proszę pamiętać, że planujemy na kontynuowanie działalności, jak zwykle, nie wpłynie to na nasze bieżące operacje biznesowe. Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie”, Amagi Metale dodał. Jeśli myślisz, że możesz pomóc firmie przejść do Redditand zostawić rady.

Via bitcoinmagazine.com

Powiązane wiadomości


Post ICO

6 nowych firm, które akceptują Bitcoin w 2014 roku

Post ICO

Przedsiębiorca Bitcoin Erik Voorhees oskarżony przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd

Post ICO

Bez bankowej wymiany EasyCoin gotowy do rozpoczęcia działalności 31 grudnia

Post ICO

Aktywiści chcą stworzyć nowy model Bitcoin, który zapewni anonimowość i uniknie regulacji

Post ICO

1-800-Kwiaty będą akceptować Bitcoin

Post ICO

Australian National Dictionary Center wybiera Bitcoin jako słowo 2013

Post ICO

Bank of Montreal ostrzega Cointrader o działaniach anty-bitcoinowych - żadnych konsekwencji dla innych firm

Post ICO

Bitcoin można teraz używać do kupowania kart podarunkowych online

Post ICO

Bitcoin nie jest bezpieczny - kłamstwo powierzone przez banki i rządy (oto dlaczego)

Post ICO

Bitcoin podbija Virgin Galactic: zapłać swoją podróż w kosmos za pomocą kryptowaluty

Post ICO

5 Niezwykłych filmów Bitcoin, które powinieneś oglądać

Post ICO

Portfele bitcoinowe oparte na Androidzie zostały zaktualizowane po problemach z kryptografią i problemami bezpieczeństwa