Naruszenie bezpieczeństwa prowadzi do kradzieży bitcoinów | Polish.globalsciencecollaboration.org

Naruszenie bezpieczeństwa prowadzi do kradzieży bitcoinów

Naruszenie bezpieczeństwa prowadzi do kradzieży bitcoinów

Bitcoin stał się szybko rozwijającym się i bardzo popularnej walucie. Mimo to, to nie znaczy, że Bitcoin jest odporny na problemy. Rzeczywiście, przez tych wczesnych etapach wzrostu i rozwoju, waluta boryka i przezwyciężyć wiele wyzwań. Bitcoin Foundation niedawno ujawniła luki bezpieczeństwa w systemie operacyjnym Android, który może umożliwić hakerom kradzież Bitcoins.

System operacyjny Android jest obecnie najpopularniejszym OS smartphone na świecie. Biorąc pod uwagę, że wielu przedsiębiorców Bitcoin wolą korzystać ze swoich smartfonów do przeprowadzania transakcji, oznacza to, że duża liczba użytkowników Bitcoin może być narażona na lewo za pomocą Android. Rzeczywiście, dwa z największych portfeli Bitcoin „Bitcoin Portfel” i „Bitcoin Spinner” okazały się być podatne na tej luki bezpieczeństwa.

W celu zabezpieczenia portfele Bitcoin, programy na Androida używać SecureRandom Java do generowania losowych sekwencji liczb, które są następnie wykorzystywane do szyfrowania portfele. Bitcoin Foundation, jednak stwierdzono, że Android czasami powtarza się wartości liczbowe, które mogą prowadzić do podatności. Ten problem leży w samym Androidem, a nie programów portfel, więc każdy portfel na Androida może być zagrożone.

Bitcoin Foundation radzi ludziom, aby zaktualizować swoje portfele po nowe wersje są dostępne. Jeśli Twój portfel jest zagrożony, ale spółka zarządzająca nie jest jeszcze warunkiem aktualizacji naprawić luki bezpieczeństwa, radzimy, aby przełączyć się do innego portfela, albo przynajmniej usunąć aplikację na Androida i przestać go używać na jakiś czas. Po Bitcoins zostały skradzione, są prawie niemożliwe do odzyskania. Według Fundacji Bitcoin, należy również utworzyć nowy adres z zabezpieczonej generatora liczb losowych. Następnie należy wysłać Bitcoins do siebie.

Nie jest to pierwsze poważne naruszenie bezpieczeństwa trafić Bitcoin. We wrześniu 2012 roku, hakerzy i oszuści udało się uciec z ponad $ 250.000 dolarów warte Bitcoins. Niektóre 24000 Bitcoins zostały skradzione, które zostały wycenione na około 250.000 dolarów dolarów. Teraz te monety będzie warta około $ +2,5 dolarów! Bitfloor został już zamknięty, a wielu przedsiębiorców Bitcoin stracił ogromne porcje inwestycji.

20 marca 2013 roku, prawie 50.000 $ dolarów warte Bitcoins zostały skradzione w ataku na BTC Guild, głównego basenu górniczego. Stało się to podczas aktualizacji oprogramowania i systemów komputerowych BTC, który stworzył lukę krótkoterminowego. Większość monet nie zostały zwrócone, choć sam program został naprawiony i Gildia nie jest już zagrożone.

Bezpieczeństwo nadal będzie problemem dla Bitcoin jako zabezpieczenie jest problemem dla każdego rodzaju waluty. Tak jak można się napadnięty na ulicy i mieć swój portfel skradziony, jeśli nie jesteś ostrożny można stracić Bitcoins do hakerów i oszustów. Mamy więc radzimy uważnie śledzić rozwój sytuacji bezpieczeństwa i podjąć odpowiednie działania.

Powiązane wiadomości


Post ICO

Platforma Bitcoin Cex.io ogłasza przerwę w eksploracji w chmurze ze względu na niskie zyski

Post ICO

Coinlab przeciwko Mt. Gox: największy proces sądowy Bitcoin w historii

Post ICO

Społeczność Bitcoinów odciąga Mt. Gox z powodu usprawiedliwienia błędu: lista 10 reakcji

Post ICO

Portfel FBI wybijany, podczas gdy władze decydują, co zrobić z Bitcoinami zabranymi z Jedwabnego Szlaku

Post ICO

Oto pierwsze dziecko Bitcoin

Post ICO

Andersen rzuca kolejną propozycję zwiększenia limitu wielkości bloku

Post ICO

Twórca oprogramowania Ransomware przeprasza za śpiącego wirusa i wydaje klucze, ale nie widać żadnych zwrotów kosztów

Post ICO

Bitcoiny nie mogą kupić ci szczęścia, ale z pewnością mogą przynieść ci świecę z klonu bekonowego

Post ICO

Władze lokalne zamknęły bankomat Bitcoina w Vermont

Post ICO

5 sposobów na wykorzystanie niskiej ceny Bitcoin na twoją korzyść

Post ICO

IRS deklaruje Bitcoin jako własność w USA, podczas gdy DED bada instalację 400 bankomatów w Dubaju

Post ICO

Zbliża się wojna domowa Bitcoin: kto, co, dlaczego, kiedy i jak